KOMET-URPOL to spółka, która została utworzona na początku 2002 roku przez międzynarodowy koncern narzędziowy KOMET GROUP i powstałą w 1986 roku firmę URPOL.

Od wielu lat zajmujemy się produkcją wysokiej jakości węglikowych narzędzi skrawających. Bogate, wieloletnie doświadczenie, dynamiczny rozwój oraz stałe podnoszenie jakości produkcji sprawiają, że jesteśmy niekwestionowanym światowym liderem w produkcji narzędzi przeznaczonych do obróbki otworów. Innowacyjna metoda produkcji oparta na najnowocześniejszych technologiach gwarantuje, że oferowane przez nas produkty są zawsze najwyższej jakości.

Nasze narzędzia to idealnie wykonane, precyzyjne elementy, słynące z niebywałej dokładności. Są przeznaczone zarówno do produkcji masowej, jak i jednostkowych detali o bardzo skomplikowanych kształtach, a także wielkogabarytowych elementów. Są doskonałym gwarantem zwiększenia parametrów obróbki, a co za tym idzie umożliwiają naszym klientom wzrost efektywności produkcji.

KOMET-URPOL to firma, która w trakcie swojej historii wniosła bardzo wiele w rozwój technologii obróbki skrawaniem. Nasz zakład jest wyspecjalizowanym producentem narzędzi węglikowych i rozwiertaków.


Poniżej prezentujemy Państwu kilka najważniejszych dat, dotyczących rozwoju firmy:

1918 – Powstanie firmy KOMET

1931 – Powstanie firmy JEL

1938 – Powstanie firmy MERZ AG (DIHART)

1960 – Patent pierwszej węglikowej płytki wymiennej UNISIX

1977 – Patent pierwszego wiertła na wymienne płytki

1986 – Powstanie firmy URPOL

2002 – Połączenie kapitałowe URPOL i KOMET – powstanie KOMET-URPOL

2010 – Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Kędzierzynie – Koźlu

 

W celu zapewnienia komfortu przeglądania naszej strony stosujemy pliki cookies. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.