Komet rośnie w siłę!

01.03.2016

 

Dnia 1 marca w Gazecie LOKALNEJ ukazał się artykuł dotyczący rozbudowy zakładu.

 

Materiał prasowy do pobrania TUTAJ

 

"KOMET - URPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu to zakład produkujący narzędzia do obróbki skrawaniem, wykorzystywane do wytwarzania komponentów głównie dla branży motoryzacyjnej, energetycznej, lotniczej, zbrojeniowej i wielu innych. W 2010 roku ukończona została inwestycja obejmująca budowę hali produkcyjnej oraz budynku socjalno-biurowego  o łącznej powierzchni 5.600 m2. 
„Pamiętam jeszcze ceremonię otwarcia nowej hali oraz liczne wyzwania towarzyszące uruchomieniu produkcji w nowej lokalizacji. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie oraz kompetencje od początku byliśmy skoncentrowani na produkcji narzędzi pełnowęglikowych."  - sięga pamięcią Wiesław Urych,  Prezes Zarządu KOMET - URPOL Sp. z o.o.
Zakład został wyposażony od samego początku w najnowocześniejszy park maszynowy który rozrastał się sukcesywnie w miarę upływu czasu, adekwatniedo wymagań rynku. Aktualnie dysponujemy innowacyjną technologią wytwarzania opartą o najnowszej generacji obrabiarki sterowane numerycznie renomowanych producentów.
„W Polsce rośnie rynek podzespołów dla branży motoryzacyjnej i lotniczej.         Dzięki temu my możemy dynamicznie się rozwijać. Również wzrost eksportu, który trafia  do różnych odbiorców na całym świecie sprawiły, że zapotrzebowanie na nasze narzędzia zmuszają nas  do  rozbudowy zakładu o kolejne 2.500 m . Dzięki naszym pomysłom, wiedzy i innowacji nasze produkty znalazły uznanie na rynku globalnym.

Niewątpliwym potwierdzeniem wysokiej jakości naszej produkcji jest ważna rola jaką zakład odgrywa w całej Grupie jako producent wysokoprecyzyjnych narzędzi. Otworzyły sie przed nami nowe możliwości”-  mówi  Wiesław Urych.
Unikalne zgromadzenie specjalistów, wiedzy, doświadczenia i nowoczesnego parku maszynowego w jednym miejscu pozwoliło wyróżnić się polskiej spółce na tle KOMET GROUP. Obecnie jest ona przedsiębiorstwem, które cechuje się największą dynamiką pod względem wzrostu produkcji w całej Grupie.
"Zapewnienie przestrzeni produkcyjnej to nie jedyne wyzwanie jakie przed nami stoi. Nowe inwestycje to także nowe miejsca pracy. Dynamicznie rozwijający się zakład daje obecnie zatrudnienie 140 osobom. W najbliższym czasie  planujemy dalsze zwiększenie zatrudnienia o ok. 40 osób. Obecnym i przyszłym pracownikom gwarantujemy stabilne i komfortowe warunki pracy. To ludzie stanowią trzon dobrze prosperującego przedsiębiorstwa dlatego dbamy o ich ciągły rozwój, podnosimy kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych" - podkreśla Wiesław Urych.
„Miejsca pracy w KOMET-URPOL Sp. z o.o. znajdą m.in  operatorzy maszyn CNC,  w których kształceniu bierzemy czynny udział. Aktualnie praktykuje u nas 16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. We wrześniu planujemy przyjąć kolejnych 10 uczniów do I-wszej klasy na praktyczną naukę zawodu.  Najbardziej ambitni adepci po ukończeniu szkoły mogą liczyć   na zatrudnienie w naszej firmie”- kontynuuje  Prezes Zarządu."

 

 

 

W celu zapewnienia komfortu przeglądania naszej strony stosujemy pliki cookies. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.