KOMET - URPOL Sp. z o.o. SOLIDNY PRACOWCA

29.03.2016

Nowa Trybuna Opolska dnia 29 lutego opublikowała dodatek "Solidny Pracodawca".  Nie mogło w nim zabraknąć informacji o KOMET - URPOL Sp. z o.o.

 

Materiał prasowy do pobrania TUTAJ

 

"KOMET - URPOL Sp. z o. o.  jest częścią międzynarodowego koncernu KOMET GROUP.  W zakładzie zlokalizowanym w Kędzierzynie-Koźlu ma miejsce produkcja wysokoprecyzyjnych narzędzi pełnowęglikowych do obróbki skrawaniem, które wykorzystywane są do wytwarzania komponentów z branży motoryzacyjnej, energetycznej, lotniczej, zbrojeniowej, oraz wielu innych. Aktualnie w macierzystej lokalizacji realizowana jest inwestycja obejmująca rozbudowę hali produkcyjnej, która już od czerwca br. będzie stanowić łącznie ponad 8000 m2.
Dynamicznie rozwijający się zakład daje obecnie zatrudnienie 140 osobom, odnotowując na przestrzeni ostatnich 6 lat wzrost o ponad 60%.
„W bieżącym roku planujemy dalsze zwiększenie zatrudnienia o ok. 40 osób. Wynika to z konieczności zwiększenia mocy produkcyjnych oraz faktu transferu parku maszynowego do produkcji narzędzi składanych. Decyzja o przeniesieniu części produkcji z Niemiec do Polski wynika z ważnej roli jaką zakład odgrywa  w całej Grupie, jak również jest niewątpliwym uznaniem wysokiej jakości naszej produkcji”-  mówi   Wiesław Urych, Prezes Zarządu KOMET - URPOL Sp. z o.o.
W Kędzierzynie-Koźlu w ciągu najbliższych miesięcy zatrudnienie znajdą pracownicy produkcyjni-  operatorzy maszyn CNC. „Aby wyjść naprzeciw wyzwaniu związanemu z rekrutacją na powyższe stanowiska w 2011 roku zapoczątkowaliśmy kształcenie uczniów w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Aktualnie kształcimy 16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3  w Kędzierzynie-Koźlu. Chcemy nie tylko pokazać młodym ludziom jak pracuje się w naszej firmie, ale przede wszystkim dajemy możliwość zdobycia nowych umiejętności poprzez realizację konkretnych zadań oraz aktywny udział  w realizowanych w firmie projektach. Dla nas codzienna praktyka to nie pakowanie narzędzi i kompletowanie dokumentów, ale okazja do nauki i rozwoju młodych ludzi” - kontynuuje Wiesław Urych.
Najbardziej ambitni oraz perspektywiczni adepci po ukończeniu szkoły zostają zatrudnieni w spółce na umowę o pracę.
Praca w nowoczesnym oraz dynamicznie rozwijającym się zakładzie jest dużą szansą dla osób stawiających na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych"

 

 

 

W celu zapewnienia komfortu przeglądania naszej strony stosujemy pliki cookies. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.